Pasternack PE15A1044
Part No.:
PE15A1044
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
PE15A1044.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-550MHZ MOD
Shipping
PE15A1044 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Frequency:
10MHz ~ 550MHz
P1dB:
19dBm
Gain:
29.7dB
Noise Figure:
1.7dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
105mA
Test Frequency:
10MHz ~ 550MHz