Pulse Electronics PE-1206CCMC900STS
Part No.:
PE-1206CCMC900STS
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
PE-1206CCMC900STS.pdf
Description:
CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
Shipping
PE-1206CCMC900STS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
370mA
Voltage Rating - DC:
300mOhm
Voltage Rating - AC:
50V