Pulse Electronics PE-0603FB121ST
Part No.:
PE-0603FB121ST
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603FB121ST.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Shipping
PE-0603FB121ST Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Product Status:
Active
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
180mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)