Pulse Electronics PE-0402HFB601ST
Part No.:
PE-0402HFB601ST
Datasheet:
PE-0402HFB601ST.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Shipping
PE-0402HFB601ST Specifications
Series:
HFB
Product Status:
Obsolete
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
850mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)