STMicroelectronics PD57006TR-E
Part No.:
PD57006TR-E
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
PowerSO-10RF Exposed Bottom Pad (2 Formed Leads)
Datasheet:
PD57006TR-E.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V POWERSO-10RF
Shipping
PD57006TR-E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
945MHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1A
Noise Figure:
Current - Test:
70 mA
Power - Output:
6W
Voltage - Rated:
65 V