Banner Engineering Corporation PD45VN6C300
Part No.:
PD45VN6C300
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Distance Measuring
Package:
Datasheet:
PD45VN6C300.pdf
Description:
SENSOR OPTICAL 0.3CM DIGITAL
Shipping
PD45VN6C300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
PD45
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Sensing Distance:
12.01" (305mm)
Output Type:
Digital
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Operating Temperature:
Current - Supply:
Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance:
Voltage - Output (Typ) @ Distance:
-10°C ~ 45°C