Nemco PCT.33/25AK
Part No.:
PCT.33/25AK
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
PCT.33/25AK.pdf
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 25V 1206
Shipping
PCT.33/25AK Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)