Allied Components International PCSFW630-100M
Part No.:
PCSFW630-100M
Datasheet:
PCSFW630-100M.pdf
Description:
10.0UH 20% SMD Molded Pwr Choke
Shipping
PCSFW630-100M Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
67mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)