ZEUS Battery Products PCPL150-12FT
Part No.:
PCPL150-12FT
Manufacturer:
ZEUS Battery Products
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
PCPL150-12FT.pdf
Description:
BATTERY SLA 12V 150AH 12V
Shipping
PCPL150-12FT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ZEUS Battery Products
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Sealed Lead Acid (SLA)
Battery Cell Size:
12V
Voltage - Rated:
12 V
Capacity:
150Ah
Size / Dimension:
22.01" L x 4.92" W x 10.90" H (559.1mm x 125.0mm x 276.9mm)