Hirose Electric Co Ltd PCN21B-55PC-2PF
Part No.:
PCN21B-55PC-2PF
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
PCN21B-55PC-2PF.pdf
Description:
CONN HEADER 55POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
PCN21B-55PC-2PF Specifications
Series:
PCN21
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
C 11
Number of Positions:
55
Pitch:
0.079" (2.00mm)