Hirose Electric Co Ltd PCN13-96S-2.54DSA(71)
Part No.:
PCN13-96S-2.54DSA(71)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
PCN13-96S-2.54DSA(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD
Shipping
PCN13-96S-2.54DSA(71) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN13
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)