Hirose Electric Co Ltd PCN13-64S-2.54DS(71)
Part No.:
PCN13-64S-2.54DS(71)
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
PCN13-64S-2.54DS(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN13-64S-2.54DS(71) Specifications
Series:
PCN13
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)