Hirose Electric Co Ltd PCN12E-90S-2.54DSA(71)
Part No.:
PCN12E-90S-2.54DSA(71)
Datasheet:
PCN12E-90S-2.54DSA(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 90POS PCB GOLD
Shipping
PCN12E-90S-2.54DSA(71) Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
90
Pitch:
0.100" (2.54mm)