Hirose Electric Co Ltd PCN10MLA-39S-2.54DSA(73)
Part No.:
PCN10MLA-39S-2.54DSA(73)
Datasheet:
PCN10MLA-39S-2.54DSA(73).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 39POS PCB GOLD
Shipping
PCN10MLA-39S-2.54DSA(73) Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
39
Number of Positions Loaded:
Pitch:
0.100" (2.54mm)