Hirose Electric Co Ltd PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Part No.:
PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Datasheet:
PCN10MCB-32S-2.54DSA(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 32POS PCB GOLD
Shipping
PCN10MCB-32S-2.54DSA(71) Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
32
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)