Hirose Electric Co Ltd PCN10MC-96S-2.54DSA
Part No.:
PCN10MC-96S-2.54DSA
Datasheet:
PCN10MC-96S-2.54DSA.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD
Shipping
PCN10MC-96S-2.54DSA Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)