Hirose Electric Co Ltd PCN10MC-64S-2.54DSA(72)
Part No.:
PCN10MC-64S-2.54DSA(72)
Datasheet:
PCN10MC-64S-2.54DSA(72).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB GOLD
Shipping
PCN10MC-64S-2.54DSA(72) Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
64
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)