Hirose Electric Co Ltd PCN10HD-24P-2.54DSA(72)
Part No.:
PCN10HD-24P-2.54DSA(72)
Datasheet:
PCN10HD-24P-2.54DSA(72).pdf
Description:
CONN DIN HDR 24POS PCB GOLD
Shipping
PCN10HD-24P-2.54DSA(72) Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Header, Male Pins
Number of Positions:
24
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)