Hirose Electric Co Ltd PCN10F-60P-2.54DS(72)
Part No.:
PCN10F-60P-2.54DS(72)
Datasheet:
PCN10F-60P-2.54DS(72).pdf
Description:
CONN DIN HDR 64POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN10F-60P-2.54DS(72) Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Header, Male Pins
Number of Positions:
64 (60 + 4 Coax)
Number of Positions Loaded:
60
Pitch:
0.100" (2.54mm)