Hirose Electric Co Ltd PCN10C-90S-2.54DSA
Part No.:
PCN10C-90S-2.54DSA
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
PCN10C-90S-2.54DSA.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 90POS PCB GOLD
Shipping
PCN10C-90S-2.54DSA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN10
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
90
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)