Hirose Electric Co Ltd PCN10C-20S-2.54DS(72)
Part No.:
PCN10C-20S-2.54DS(72)
Datasheet:
PCN10C-20S-2.54DS(72).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 20POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN10C-20S-2.54DS(72) Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)