Hirose Electric Co Ltd PCN10-96S-2.54WB(72)
Part No.:
PCN10-96S-2.54WB(72)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
PCN10-96S-2.54WB(72).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD
Shipping
PCN10-96S-2.54WB(72) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN10
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)