Hirose Electric Co Ltd PCN10-96S-2.54WB
Part No.:
PCN10-96S-2.54WB
Datasheet:
PCN10-96S-2.54WB.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD
Shipping
PCN10-96S-2.54WB Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Pitch:
0.100" (2.54mm)