Hirose Electric Co Ltd PCN10-96S-2.54C
Part No.:
PCN10-96S-2.54C
Datasheet:
PCN10-96S-2.54C.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 96POS IN-LINE GOLD
Shipping
PCN10-96S-2.54C Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
96
Pitch:
0.100" (2.54mm)