Hirose Electric Co Ltd PCN10-96P-2.54DS(72)
Part No.:
PCN10-96P-2.54DS(72)
Datasheet:
PCN10-96P-2.54DS(72).pdf
Description:
CONN DIN HDR 96POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN10-96P-2.54DS(72) Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Male Pins
Number of Positions:
96
Pitch:
0.100" (2.54mm)