Hirose Electric Co Ltd PCN10-64S-2.54DS(72)
Part No.:
PCN10-64S-2.54DS(72)
Datasheet:
PCN10-64S-2.54DS(72).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN10-64S-2.54DS(72) Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)