Hirose Electric Co Ltd PCN10-50S-2.54DSA(72)
Part No.:
PCN10-50S-2.54DSA(72)
Datasheet:
PCN10-50S-2.54DSA(72).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 50POS PCB GOLD
Shipping
PCN10-50S-2.54DSA(72) Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)