Hirose Electric Co Ltd PCN10-100P-2.54DS(72)
Part No.:
PCN10-100P-2.54DS(72)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
PCN10-100P-2.54DS(72).pdf
Description:
CONN DIN HDR 100POS PCB RA GOLD
Shipping
PCN10-100P-2.54DS(72) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
PCN10
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Male Pins
Number of Positions:
100
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)