ZEUS Battery Products PCLFP50-12.8SP
Part No.:
PCLFP50-12.8SP
Datasheet:
PCLFP50-12.8SP.pdf
Description:
12.8V 55AH LIFEPO4
Shipping
PCLFP50-12.8SP Specifications
Packaging:
Case
Battery Cell Size:
12V
Voltage - Rated:
12.8 V
Capacity:
50Ah
Size / Dimension:
7.76" L x 6.50" W x 6.65" H (197.1mm x 165.1mm x 168.9mm)