ZEUS Battery Products PCLFP35-12.8SP
Part No.:
PCLFP35-12.8SP
Datasheet:
PCLFP35-12.8SP.pdf
Description:
12.8V 35AH LIFEPO4
Shipping
PCLFP35-12.8SP Specifications
Packaging:
Case
Battery Cell Size:
12V
Voltage - Rated:
12.8 V
Capacity:
35Ah
Size / Dimension:
7.64" L x 5.20" W x 6.81" H (194.1mm x 132.1mm x 173.0mm)