Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies PCD200-265-B-420-240
Part No.:
PCD200-265-B-420-240
Datasheet:
PCD200-265-B-420-240.pdf
Shipping
PCD200-265-B-420-240 Specifications
Series:
PCD200
Type:
Process Meter
Measuring Type:
Process
Measuring Range:
0 ~ 20mA, ±10VDC
Number of Characters Per Row:
6, 6
Display Characters - Height:
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Output Type:
Analog
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm