Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies PCD200-24-B-420-140
Part No.:
PCD200-24-B-420-140
Datasheet:
PCD200-24-B-420-140.pdf
Shipping
PCD200-24-B-420-140 Specifications
Series:
PCD200
Type:
Process Meter
Measuring Type:
Process
Measuring Range:
0 ~ 20mA, ±10VDC
Number of Characters Per Row:
6, 6
Display Characters - Height:
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Output Type:
Analog
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm