Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies PCD100-265-B-N-200
Part No.:
PCD100-265-B-N-200
Datasheet:
PCD100-265-B-N-200.pdf
Shipping
PCD100-265-B-N-200 Specifications
Series:
PCD100
Type:
Process, Temperature Meter
Measuring Type:
Process, RTD, Thermocouple
Measuring Range:
0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C
Number of Characters Per Row:
4
Display Characters - Height:
1.200" (30.48mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC