t-Global Technology PC96-230-230-4.0
Part No.:
PC96-230-230-4.0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
PC96-230-230-4.0.pdf
Description:
THERM PAD 230MMX230MM WHT
Shipping
PC96-230-230-4.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
PC96
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
230.00mm x 230.00mm
Thickness:
0.157" (4.00mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
2.5W/m-K