TE Connectivity Laird PC2415NA36RSM
Part No.:
PC2415NA36RSM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PC2415NA36RSM.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ YAGI BRK MT 36"
Shipping
PC2415NA36RSM Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Yagi
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
13.9dBi
Power - Max:
50 W
Features:
Cable - 914mm
Termination:
RP-SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
24.921" (633.00mm)