Taoglas Limited PC24.07.0100A
Part No.:
PC24.07.0100A
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PC24.07.0100A.pdf
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Shipping
PC24.07.0100A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
TheStripe™
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Cellular, General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Frequency Range:
824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
4
VSWR:
2
Return Loss:
-12dB, -25dB, -12dB, -10dB
Gain:
0dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
0.031" (0.80mm)