TE Connectivity Laird PC17113N
Part No.:
PC17113N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PC17113N.pdf
Description:
RF ANT 1.8GHZ YAGI N TYP BRKT MT
Shipping
PC17113N Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.8GHz
Frequency Range:
1.71GHz ~ 1.88GHz
Antenna Type:
Yagi, 12-Element
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
13dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 305mm
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
3.750" (95.25mm)