Littelfuse Inc. PC-100-LLC-CZ
Part No.:
PC-100-LLC-CZ
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Liquid, Level
Package:
Datasheet:
PC-100-LLC-CZ.pdf
Description:
2 INPUT LIQ LVL CONTROL-CZ/ 95
Shipping
PC-100-LLC-CZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
PC-XXX-LLC-CZ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High/Low Level
Voltage - Supply:
95 ~ 120VAC
Sensitivity:
4.7kOhm ~ 100kOhm
Features:
Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):
Output Type:
Relay
Contact Form:
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 240VAC
Mounting Type:
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C