Panduit Corp PC075-H25D-D0
Part No.:
PC075-H25D-D0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
PC075-H25D-D0.pdf
Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK PUSH IN
Shipping
PC075-H25D-D0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Clamp™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clamp, P-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.750" (19.05mm)
Mounting Type:
Push In
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
Width:
0.618" (15.70mm)
Height:
0.949" (24.10mm)
Panel Hole Size:
0.275" ~ 0.288" (6.99mm ~ 7.32mm)