Cosel USA, Inc. PBW50F-5-JN
Part No.:
PBW50F-5-JN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PBW50F-5-JN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER +/-5V
Shipping
PBW50F-5-JN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PBW (50W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
-5V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3 A
Current - Output 2:
4 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)