KYOCERA AVX PBRC4.19GR50X000
Part No.:
PBRC4.19GR50X000
Package:
2-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PBRC4.19GR50X000.pdf
Description:
CERAMIC RES 4.1900MHZ SMD
Shipping
PBRC4.19GR50X000 Specifications
Series:
PBRC-G, Kyocera
Package/Case:
2-SMD, Non-Standard
Frequency:
4.19 MHz
Frequency Stability:
±0.5%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Height:
0.079" (2.00mm)