KYOCERA AVX PBRC-3.68BR
Part No.:
PBRC-3.68BR
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PBRC-3.68BR.pdf
Description:
CERAMIC RES 3.6800MHZ SMD
Shipping
PBRC-3.68BR Specifications
Series:
PBRC-B, Kyocera
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Frequency:
3.68 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Height:
0.079" (2.00mm)