KYOCERA AVX PBRC-3.58BR
Part No.:
PBRC-3.58BR
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PBRC-3.58BR.pdf
Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ 33PF SMD
Shipping
PBRC-3.58BR Specifications
Series:
PBRC-B, Kyocera
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Frequency:
3.58 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
33 pF
Impedance:
30 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Height:
0.091" (2.30mm)