KYOCERA AVX PBRC12.00HR50X000
Part No.:
PBRC12.00HR50X000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PBRC12.00HR50X000.pdf
Description:
CERAMIC RES 12.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
PBRC12.00HR50X000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
PBRC-H, Kyocera
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±0.1%
Frequency Tolerance:
±0.7%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
10 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Height:
0.079" (2.00mm)