NXP USA Inc. PBLS4004V,115
Part No.:
PBLS4004V,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
PBLS4004V,115.pdf
Description:
TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT666
Shipping
PBLS4004V,115 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA
Frequency - Transition:
300MHz
Power - Max:
300mW