Nexperia USA Inc. PBLS4001D,115
Part No.:
PBLS4001D,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
PBLS4001D,115.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSOP
Shipping
PBLS4001D,115 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 20mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA, 100nA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
600mW