Cosel USA, Inc. PBA50F-9-JR
Part No.:
PBA50F-9-JR
Datasheet:
PBA50F-9-JR.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 9V
Shipping
PBA50F-9-JR Specifications
Series:
PBA (50W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output 1:
5.6 A
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)