Cosel USA, Inc. PBA1500F-36
Part No.:
PBA1500F-36
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PBA1500F-36.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 1500W
Shipping
PBA1500F-36 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PBA (1500W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
47 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
1692W