Cosel USA, Inc. PBA100F-15
Part No.:
PBA100F-15
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PBA100F-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Shipping
PBA100F-15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PBA (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
7 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
100W