FiberSource, Inc PAT-02-HH-B-20-S-9
Part No.:
PAT-02-HH-B-20-S-9
Manufacturer:
FiberSource, Inc
Category:
Fiber Optic Cables
Package:
Datasheet:
PAT-02-HH-B-20-S-9.pdf
Description:
LCU-LCU SM 2MM YELLOW SIMPLEX 2M
Shipping
PAT-02-HH-B-20-S-9 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
FiberSource, Inc
Series:
Prysmian
Packaging:
Box
Product Status:
Active
1st Connector:
LC/UPC
2nd Connector:
LC/UPC
Cable Diameter:
0.08" (2.0mm)